Tillbaka till listan
Viktor Reinz

Packning, avgasgrenrör

Produktnummer: 0468560

Tillverkare kod: 71-31699-00

EAN: 4026634393659

92,01 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 29-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    ApplikationFärdiga
    snällPackningar
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-52-023-1067
    AJUSA 13083200
    82,81 kr
    BGA MG8379
    CORTECO 460319P
    ELRING 632.690
    96,74 kr
    ELWIS ROYAL 0356031
    GLASER X51635-01
    KAMOKA 8705255
    STELLOX 11-26048-SX
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    VIKTOR REINZ 71-31699-00 (denna produkt)
    WILMINK GROUP WG1232680
    WILMINK GROUP WG1087655
    WILMINK GROUP WG1247071
    WILMINK GROUP WG1007227
    WILMINK GROUP WG1765302
    WILMINK GROUP WG1161353
    ZentParts Z15769
  • Tillämplighet

    AUDI
    100 C4
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 2.6 - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 2.6 E quattro - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 2.8 E - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    100 C4 Avant (4A5) | 12.1990-07.1994 2.8 E quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 2.6 - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 2.6 quattro - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 2.8 E - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    100 C4 Sedan (4A2) | 12.1990-07.1994 2.8 E quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    80 B4
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, AAH, 1P, RL, C1G 700, C1G 710,
    80 B4 Avant (8C5) | 09.1991-01.1996 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    80 B4 Sedan (8C2) | 09.1991-12.1994 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    A4 B5
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.6 - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, ABC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE,
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, ABC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE,
    A6 C4
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.4 - 2393ccm, 150pk, 110kw - AFM
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.6 - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.8 - 2771ccm, 163pk, 120kw - AEJ
    A6 C4 (4A2) | 06.1994-10.1997 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.6 - 2598ccm, 139pk, 102kw - ACZ
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G92 (SOHC 16V), 4
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.8 - 2771ccm, 163pk, 120kw - AEJ
    A6 C4 Avant (4A5) | 06.1994-12.1997 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    A8 D2
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 2.8 - 2771ccm, 163pk, 120kw - M 111.960, NG, AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS)
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    A8 D2 (4D2, 4D8) | 03.1994-09.2002 2.8 quattro - 2771ccm, 163pk, 120kw - M 111.960, NG, AEJ, LFY (XU7JP4), RFS (XU10J4RS)
    CABRIOLET B3
    CABRIOLET B3 (8G7) | 05.1991-08.2000 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    CABRIOLET B3 (8G7) | 05.1991-08.2000 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH, AFC
    COUPE B3
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.6 - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.6 quattro - 2598ccm, 150pk, 110kw - ABC
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.8 - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
    COUPE B3 (89, 8B3) | 10.1988-12.1996 2.8 quattro - 2771ccm, 174pk, 128kw - AAH
  • Originalnummer

    078 129 589 AUDI
    078 129 589 VW
    078 129 589 VAG
  • Tillverkare

    Viktor Reinz
    Som tillverkare av originaldelar och leverantör av reservdelar tillhandahåller Dana innovativa tätningsteknologier av högsta kvalitet under varumärket Victor Reinz®. Alla delar i det omfattande sortimentet uppfyller de höga standarderna för OEM-kvalitet.

    Dana är en global ledare inom att tillhandahålla högteknologisk drivlina, tätning och värmehanteringsteknik som förbättrar effektiviteten och prestandan hos fordon med både konventionella och alternativa energidrivlinor.
    Dana betjänar tre primära marknader - personbilar, kommersiella lastbilar och terrängutrustning

    Nedan följer ett litet urval ur Danas breda sortiment:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    29-10-2026

  • Bruksanvisning

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Blinker
    Depo

    Blinker

    Specifikationerna inte finns

    91,65 kr

    Direkt tillgänglig
  • Blinker
    Depo

    Blinker

    Specifikationerna inte finns

    199,04 kr

    I lager
  • Bromsok PREMIER
    Ferodo

    Bromsok PREMIER

    Specifikationerna inte finns

    749,43 kr

    I lager
  • Luftfilter S0505 Bosch
    Bosch

    Luftfilter S0505 Bosch

    5 1 översyn

    Specifikationerna inte finns

    Winprice
    Rek. pris: 304,29 kr

    160,20 kr

    I lager