Tillbaka till listan
Ajusa

Packning, avgasgrenrör

  • Packning, avgasgrenrör
  • Packning, avgasgrenrör, miniatyr 2
  • Packning, avgasgrenrör, miniatyr 3
  • Packning, avgasgrenrör, miniatyr 4

Produktnummer: 1202640

Tillverkare kod: 13077700

EAN: 8427769298219

61,44 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 29-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    ApplikationFärdiga
    snällPackningar
    Vikt [g]35,321
    Garanti2 år
    Längd [mm]355
    Bredd [mm]80
    Tjocklek [mm]1

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-52-023-1379
    AJUSA 13077700 (denna produkt)
    AUTOGEM MG468
    BGA MG9324
    CORTECO 423877P
    ELRING 128.162
    102,85 kr
    FA1 413-008
    GUARNITAUTO 212571-5107
    HJS 83 15 7172
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KAMOKA 8705011
    PAYEN JD310
    121,67 kr
    STELLOX 11-26058-SX
    WILMINK GROUP WG1087839
    WILMINK GROUP WG1177068
    WILMINK GROUP WG1230158
    WILMINK GROUP WG1161303
    WILMINK GROUP WG1765426
    WILMINK GROUP WG2134956
  • Tillämplighet

    FORD
    COURIER Pick-up
    COURIER Pick-up | 06.1999-02.2002 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTK
    ESCORT CLASSIC
    ESCORT CLASSIC (AAL, ABL) | 10.1998-07.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) | 02.1999-07.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT IV
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTA, RTB
    ESCORT IV Express (AVF) | 02.1986-07.1990 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, EX, BA3 2105, BA3 2103, BA3 2106, CESA, CETA, BA3 21011, JBA, V
    ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) | 10.1985-10.1990 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTA, RTB
    ESCORT V
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT V Express (AVF) | 07.1990-12.1994 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, RTA, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M,
    ESCORT V Sedan (AFL) | 08.1993-01.1995 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT V Sedan (AFL) | 08.1993-01.1995 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK
    ESCORT V Turnier (ANL) | 07.1990-01.1995 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT V Turnier (ANL) | 07.1990-01.1995 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT VI
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, RFD, RFK, 4GA, 4GB, 4GC, RFM, RFN, RFS, ABC, 1Z, AGG, AHU, 2
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, 838 A4.000, RVA, 838 A6.000, 840 A2.000
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, RTA, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M,
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK, RFS
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - RVA
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.8 Turbo D - 1753ccm, 70pk, 51kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    FIESTA III
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTC, RTD, RTG
    FIESTA IV
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    FIESTA IV (JA_, JB_) | 08.1995-01.2002 1.8 DI - 1753ccm, 75pk, 55kw - RTN, RTP, RTQ
    FIESTA Skåpbil/halvkombi
    FIESTA Skåpbil/halvkombi (FVD) | 08.1983-12.1995 1.8 D (FVJ) - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTC, RTD, RTG
    FIESTA Skåpbil/halvkombi (JV_) | 05.1998-08.2003 D 1.8 - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTJ, RTK
    FIESTA Skåpbil/halvkombi (JV_) | 05.1998-08.2003 TD 1.8 - 1753ccm, 75pk, 55kw - RTN, RTP, RTQ
    FIESTA Skåpbil/minivan
    FIESTA Skåpbil/minivan (F3L, F5L) | 09.1991-02.1996 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTC, RTD, RTG
    FIESTA Skåpbil/minivan (J5_, J3_) | 02.1996-08.2003 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - M51 D25 (256T1), 16 K4F, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE),
    FIESTA Skåpbil/minivan (J5_, J3_) | 02.1996-08.2003 1.8 DI - 1753ccm, 75pk, 55kw - RTN, RTP
    FOCUS I
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.8 DI / TDDi - 1753ccm, 75pk, 55kw - BHDA, BHDB
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.8 TDCi - 1753ccm, 115pk, 85kw - F9DA, F9DB
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.8 TDCi - 1753ccm, 100pk, 74kw - FFDA
    FOCUS I (DAW, DBW) | 10.1998-11.2004 1.8 Turbo DI / TDDi - 1753ccm, 90pk, 66kw - C9DA, C9DB, C9DC
    FOCUS I Sedan (DFW) | 02.1999-04.2005 1.8 TDCi - 1753ccm, 115pk, 85kw - F9DA, F9DB
    FOCUS I Sedan (DFW) | 02.1999-04.2005 1.8 TDCi - 1753ccm, 100pk, 74kw - FFDA
    FOCUS I Sedan (DFW) | 02.1999-04.2005 1.8 Turbo DI / TDDi - 1753ccm, 75pk, 55kw - BHDA, BHDB
    FOCUS I Sedan (DFW) | 02.1999-04.2005 1.8 Turbo DI / TDDi - 1753ccm, 90pk, 66kw - C9DA, C9DB, C9DC
    FOCUS I Skåp / kombi (DNW) | 08.1998-03.2005 1.8 TDCi - 1753ccm, 116pk, 85kw - F9DA, F9DB
    FOCUS I Skåp / kombi (DNW) | 08.1998-03.2005 1.8 TDCi - 1753ccm, 101pk, 74kw - FFDA
    FOCUS I Skåp / kombi (DNW) | 08.1998-03.2005 1.8 TDDi - 1753ccm, 75pk, 55kw - BHDA, BHDB
    FOCUS I Skåp / kombi (DNW) | 08.1998-03.2005 1.8 TDDi - 1753ccm, 90pk, 66kw - C9DA, C9DB, C9DC
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 1.8 DI / TDDi - 1753ccm, 75pk, 55kw - BHDA, BHDB
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 1.8 TDCi - 1753ccm, 115pk, 85kw - F9DA, F9DB
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 1.8 TDCi - 1753ccm, 100pk, 74kw - FFDA
    FOCUS I Turnier (DNW) | 02.1999-01.2005 1.8 Turbo DI / TDDi - 1753ccm, 90pk, 66kw - C9DA, C9DB, C9DC
    MONDEO I
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, 14 K2F, 18 K4K, 20 T2R, N47 D16 A,
    MONDEO I (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 TD - 1753ccm, 88pk, 65kw - RFM, RFN
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, 14 K2F, 18 K4K, 20 T2R, N47 D16 A,
    MONDEO I Sedan (GBP) | 02.1993-08.1996 1.8 TD - 1753ccm, 88pk, 65kw - RFM, RFN
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, RFM, RFN, ABC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE,
    MONDEO I Turnier (BNP) | 01.1993-08.1996 1.8 TD - 1753ccm, 88pk, 65kw - RFM, RFN
    MONDEO II
    MONDEO II (BAP) | 08.1996-09.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Sedan (BFP) | 08.1996-09.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.0
    MONDEO II Turnier (BNP) | 08.1996-09.2000 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, N63 B44 A, RKB, SEA, L1J, 182 A2.000, 182 A1.000, 182
    ORION II
    ORION II (AFF) | 12.1985-07.1990 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTA, RTB
    ORION III
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - RTE, RTF, RTH
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.8 TD - 1753ccm, 90pk, 66kw - RFD, RFK
    P 100
    P 100 II | 10.1987-12.1992 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - RFA
    SIERRA II
    SIERRA II (GBG, GB4) | 01.1987-02.1993 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - RFA, RFB, RFL
    SIERRA II Halvkombi (GBC, GBG) | 01.1987-03.1993 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - RFA, RFB, RFL
    SIERRA II Turnier (BNG) | 01.1987-02.1993 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - RFA, RFB, RFL
    TRANSIT CONNECT
    TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) | 06.2002-12.2013 1.8 Di - 1753ccm, 75pk, 55kw - BHPA, P7PA, P7PB, R2PA
    TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) | 06.2002-12.2013 1.8 TDCi - 1753ccm, 90pk, 66kw - HCPA, HCPB, P9PA, P9PB, P9PC, P9PD, R3PA, RWPE, RWPF, HCPC, HCPD
    MAZDA
    121 III
    121 III (JASM, JBSM) | 03.1996-04.2003 1.8 D - 1753ccm, 60pk, 44kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, F20Z1, EJ20E, ENC, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC,
    121 III (JASM, JBSM) | 03.1996-04.2003 1.8 TD - 1753ccm, 75pk, 55kw - 1E10(RTN)
  • Originalnummer

    1092074 FORD
    1257264 FORD
    6180425 FORD
    6740296 FORD
    89FF9448CA FORD
    93FF9448AA FORD
    XS4Q9448AA FORD
    XS4Q9448AC FORD
  • Tillverkare

    Ajusa
    AJUSA är en ledande internationell tillverkare av fordonspackningar/-set, cylinderhuvudsbultsatser och hydrauliska lyftare. AJUSA grundades 1972 och är en av världens ledande tillverkare av packningar/set, cylinderhuvudsbultsatser och hydrauliska lyftare. AJUSA erbjuder den bredaste täckningen för europeiska och asiatiska applikationer, särskilt sena modellfordon.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    29-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Bränslefilter
    Filtron

    Bränslefilter

    Specifikationerna inte finns

    189,76 kr

    I lager