Tillbaka till listan
Nissens

Fläkt, kylare 85699 Nissens

  • Fläkt, kylare 85699 Nissens
  • Fläkt, kylare 85699 Nissens, miniatyr 2
  • Fläkt, kylare 85699 Nissens, miniatyr 3
  • Fläkt, kylare 85699 Nissens, miniatyr 4
  • Fläkt, kylare 85699 Nissens, miniatyr 5
  • Fläkt, kylare 85699 Nissens, miniatyr 6
  • Fläkt, kylare 85699 Nissens, miniatyr 7

Produktnummer: 1337387

Tillverkare kod: 85699

EAN: 5707286376373

1 721,19 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 01-05-2024
Säker betalning

  • 14 dagars ångerrätt
  • Beställ smidigt och betala tryggt
  • Snabb leverans: 2 dagar
  • Expert Kundservice

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Spänning [V]12
    Nominell effekt (W)192
    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed inbyggd regulator
    Antal fläktblad7
    Garanti2 år
    Diameter [mm]363
    Antal kontakter4

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AKS DASIS 488028N
    DENSO DER32011
    2 704,38 kr
    ELECTRO AUTO 33V77033
    FEBI BILSTEIN 181106
    FRIGAIR 0510.2020
    FRIGAIR 0510.2019
    FRIGAIR 0510.2024
    LORO 048-014-0005
    MAHLE ORIGINAL CFF 138 000S
    NISSENS 85699 (denna produkt)
    NRF 47915
    1 214,78 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    NRF 47394
    2 209,65 kr
    PRASCO VN7537
    PRASCO AD022F003
    SWAG 33 10 8115
    TOPRAN 111 282
    WILMINK GROUP WG1775717
    WILMINK GROUP WG2180530
    WILMINK GROUP WG1720356
    WILMINK GROUP WG2161735
    WILMINK GROUP WG2294558
    WILMINK GROUP WG2333243
  • Tillämplighet

    AUDI
    A1
    A1 (8X1, 8XK) | 05.2010-10.2018 1.4 TFSI - 1390ccm, 185pk, 136kw - CAVG, CTHG
    A1 (8X1, 8XK) | 05.2010-10.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 143pk, 105kw - CFHD
    A1 (8X1, 8XK) | 05.2010-10.2018 2.0 TFSI quattro - 1984ccm, 256pk, 188kw - CDLH
    A1 Sportback
    A1 Sportback (8XA, 8XF) | 09.2011-10.2018 1.4 TFSI - 1390ccm, 185pk, 136kw - CAVG, CTHG
    A1 Sportback (8XA, 8XF) | 09.2011-10.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 143pk, 105kw - CFHD
    A3
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.4 TFSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC, CMSA
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 E-Power - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BAG, BLF, BLP
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - AXW, BLR, BLX, BLY, BMB, BVY, BVZ
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 163pk, 120kw - BUY
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA, AZV, CBAA
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CLJA, BKD, CBAB
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI 16V quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, BKD, CBAB
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    A3 Cabriolet
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.4 TFSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BSE
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.8 TFSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BZB
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA, CBAA
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, CAWB
    A3 Sportback
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.4 TFSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC, CMSA
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 E-Power - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF, BLP
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - AXW, BLR, BLX, BLY, BMB, BVY, BVZ
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 163pk, 120kw - BUY
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA, AZV, CBAA
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CLJA, BKD, CBAB
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI 16V quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, BKD, CBAB
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    SEAT
    ALTEA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.4 16V - 1390ccm, 86pk, 63kw - BXW, CGGB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 Multifuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CMXA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.8 TFSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BYT, BZB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXF
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, BKD
    ALTEA XL
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.4 16V - 1390ccm, 86pk, 63kw - BXW, CGGB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 Multifuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE, BSF
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.8 TFSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BYT, BZB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXF
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BVY, BVZ
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, BKD
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 16V 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA, BMN, CEGA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TFSI - 1984ccm, 211pk, 155kw - CCZB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TFSI 4x4 - 1984ccm, 211pk, 155kw - CCZB
    IBIZA IV
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 03.2008-06.2017 1.4 TSI - 1390ccm, 150pk, 110kw - CAVF, CNUB, CTHF, CTJB
    IBIZA IV SC (6J1, 6P5) | 06.2008-12.2016 1.4 TSI - 1390ccm, 150pk, 110kw - CAVF, CNUB, CTHF, CTJB
    IBIZA IV ST (6J8, 6P8) | 03.2010-07.2016 1.4 TSI - 1390ccm, 150pk, 110kw - CAVF, CNUB, CTHF, CTJB
    LEON
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.4 16V - 1390ccm, 86pk, 63kw - BXW, CGGB
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BSE, BSF
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BZB
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXF
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA, BMN, CEGA
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB, BKD
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 211pk, 155kw - CCZB
    TOLEDO III
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.4 16V - 1390ccm, 86pk, 63kw - BXW
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - BKD
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - BWA
    SKODA
    FABIA II
    FABIA II (542) | 12.2006-12.2014 1.4 TSI RS - 1390ccm, 180pk, 132kw - CAVE, CTHE
    FABIA II Combi (545) | 10.2007-12.2014 1.4 TSI RS - 1390ccm, 180pk, 132kw - CAVE, CTHE
    OCTAVIA I
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA, AXP
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA, AXP
    OCTAVIA II
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD, CGGA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BGU, BSE, BSF
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA, BSE
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BZB
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 152pk, 112kw - CDAB
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF, CLCA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB, BKD
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI RS - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, BWA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD, CGGA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BGU, BSE, BSF
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 TDI 4x4 - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BZB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 152pk, 112kw - CDAB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI 4x4 - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI 4x4 - 1798ccm, 152pk, 112kw - CDAB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 FSI 4x4 - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLX, BLY, BVX
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF, CLCA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB, BKD
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 16V 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB, BKD
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI RS - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, BWA
    OCTAVIA III
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI / TDI RS 4x4 - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUNA, CUPA, DJGA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 150pk, 110kw - CKFC, CRMB, DFFA, DCYA
    SUPERB II
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CLJA, BKD
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 2.0 TDI 16V 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CLJA, BKD
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 2.0 TDI 16V 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA
    YETI
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.4 TSI - 1395ccm, 125pk, 92kw - CZCA
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.8 TSI 4x4 - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.8 TSI 4x4 - 1798ccm, 152pk, 112kw - CDAB
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA, CFHA, CUUA, DFSA
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB, CBDB
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF, CUUA, DFSA
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA, CEGA
    VOLKSWAGEN
    BEETLE
    BEETLE (5C1, 5C2) | 04.2011-07.2019 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    BEETLE (5C1, 5C2) | 04.2011-07.2019 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD, CTKA
    BEETLE (5C1, 5C2) | 04.2011-07.2019 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, CBFA, CCTA
    BEETLE (5C1, 5C2) | 04.2011-07.2019 2.5 - 2480ccm, 170pk, 125kw - CBTA, CBUA, CCCA
    BEETLE Cabriolet
    BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) | 12.2011-07.2019 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) | 12.2011-07.2019 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD, CTKA
    BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) | 12.2011-07.2019 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, CBFA, CCTA
    CADDY ALLTRACK
    CADDY ALLTRACK Minibus, minivan (SAB) | 05.2015-07.2019 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    CADDY ALLTRACK Minibus, minivan (SAB) | 05.2015-07.2019 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    CADDY ALLTRACK Minibus, minivan (SAB) | 05.2015-07.2019 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF
    CADDY ALLTRACK Skåp/stor limousine (SAA) | 05.2015-09.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB
    CADDY ALLTRACK Skåp/stor limousine (SAA) | 05.2015-09.2020 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    CADDY ALLTRACK Skåp/stor limousine (SAA) | 05.2015-09.2020 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF
    CADDY III
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BGU, BSE, BSF
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BJB
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - BSU
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 SDI - 1968ccm, 70pk, 51kw - BDJ, BST
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 16V 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    CADDY III Minibus, minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BGU, BSE, BSF
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BJB
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - BSU
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 SDI - 1968ccm, 70pk, 51kw - BDJ, BST
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 85pk, 62kw - CFHE
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 16V 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 85pk, 62kw - CFHE
    CADDY III Skåp/stor limousine (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF
    CADDY IV
    CADDY IV Minibus, minivan (SAB, SAJ) | 05.2015-09.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB
    CADDY IV Minibus, minivan (SAB, SAJ) | 05.2015-09.2020 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    CADDY IV Minibus, minivan (SAB, SAJ) | 05.2015-09.2020 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF, CLCA
    CADDY IV Skåp/stor limousine (SAA, SAH) | 05.2015-09.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB
    CADDY IV Skåp/stor limousine (SAA, SAH) | 05.2015-09.2020 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    CADDY IV Skåp/stor limousine (SAA, SAH) | 05.2015-09.2020 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF, CLCA
    EOS
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CTHD
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BVY, BVZ
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CBAB
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, CBFA, BWA, CAWB
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TSI - 1984ccm, 210pk, 155kw - CCZB
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 3.6 V6 - 3597ccm, 260pk, 191kw - CDVA
    GOLF PLUS
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CBZA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 16V - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD, CGGA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 FSI - 1390ccm, 90pk, 66kw - BLN
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 170pk, 125kw - BLG
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - BMY
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE, BSF
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 131pk, 96kw - BEE
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFHB, AZV, CBDA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA, CBDC
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, BKD, CBDB
    GOLF PLUS Van (521) | 01.2009-08.2014 1.2 TSi - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    GOLF PLUS Van (521) | 01.2009-08.2014 1.4 TSi - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD
    GOLF PLUS Van (521) | 01.2009-08.2014 1.4 TSi - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF PLUS Van (521) | 01.2009-08.2014 1.6 TDi - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    GOLF PLUS Van (521) | 01.2009-08.2014 1.6 TDi - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF PLUS Van (521) | 01.2009-08.2014 2.0 TDi - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    GOLF V
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 16V - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 FSI - 1390ccm, 90pk, 66kw - BKG, BLN
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 170pk, 125kw - BLG
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - BMY
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BAG, BLF, BLP
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - AXW, BLR, BLX, BLY, BVY, BVZ, BVX
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 FSI 4motion - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLX, BVX
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 SDI - 1968ccm, 75pk, 55kw - BDK
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - BKD
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI 16V 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - BKD
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 170pk, 125kw - BLG
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - BMY
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BSE, BSF
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV, CBDA
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - BKD, CBDB
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - BWA, CAWB
    GOLF VAN
    GOLF VAN VI Variant (AJ5) | 07.2009-05.2014 1.4 TSi - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD
    GOLF VAN VI Variant (AJ5) | 07.2009-05.2014 1.4 TSi - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF VAN VI Variant (AJ5) | 07.2009-05.2014 1.6 TDi - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    GOLF VAN VI Variant (AJ5) | 07.2009-05.2014 1.6 TDi BlueMotion - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF VAN VI Variant (AJ5) | 07.2009-05.2014 2.0 TDi - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CBDB
    GOLF VI
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CBZA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - CGGA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE, BSF
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 GTi - 1984ccm, 200pk, 147kw - CBFA, CCTA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 GTi - 1984ccm, 210pk, 155kw - CCZB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA, CBAA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CJAA, CBAB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA, CBDC
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CBAB
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.2 TSI 16V - 1197ccm, 105pk, 77kw - CYVD, CJZA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD, CTKA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CUUA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CUUB
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 TSI - 1984ccm, 220pk, 162kw - CULC
    GOLF VI Van (5K1_) | 10.2008-11.2012 1.2 TSi - 1197ccm, 86pk, 63kw - CBZA
    GOLF VI Van (5K1_) | 10.2008-11.2012 1.2 TSi BlueMotion - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    GOLF VI Van (5K1_) | 10.2008-11.2012 1.4 TSi - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD
    GOLF VI Van (5K1_) | 10.2008-11.2012 1.6 TDi - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    GOLF VI Van (5K1_) | 10.2008-11.2012 1.6 TDi BlueMotion - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF VI Van (5K1_) | 10.2008-11.2012 2.0 GTi - 1984ccm, 211pk, 155kw - CCZB
    GOLF VI Van (5K1_) | 10.2008-11.2012 2.0 TDi - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CJAA
    GOLF VI Van (5K1_) | 10.2008-11.2012 2.0 TDi - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB
    GOLF VI Van (5K1_) | 10.2008-11.2012 TSi - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - CGGA
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD, CTKA
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BSE, BSF
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA, BSF
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.6 TDI 4motion - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFHB, CBDA
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CJAA, CBDB
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA
    JETTA III
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BSE, BSF
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV, CBDA
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CJAA, BKD, CBDB
    JETTA IV
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1390ccm, 150pk, 110kw - CAVA, CTHA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CTHD
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA, CMSB
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - CFNA, CLRA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.6 MPi - 1598ccm, 90pk, 66kw - CWVB
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CFHC, CJAA, CLCB
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA, CUUA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 2.5 - 2480ccm, 170pk, 125kw - CBTA, CBUA, CCCA
    PASSAT B6
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BSE, BSF
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ, BVX
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 2.0 FSI 4motion - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLX, BLY, BVX
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BSE, BSF
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 2.0 FSI 4motion - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLX, BLY, BVX
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 3.6 R36 4motion - 3597ccm, 300pk, 220kw - BWS
    PASSAT B7
    PASSAT B7 (362) | 08.2010-12.2014 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    PASSAT B7 Skåp / kombi (365) | 08.2010-12.2014 1.4 TSi BlueMotion - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    PASSAT B7 Variant (365) | 08.2010-12.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    POLO V
    POLO V (6R1, 6C1) | 03.2009-05.2022 1.4 GTI - 1390ccm, 180pk, 132kw - CAVE, CTHE
    POLO V (6R1, 6C1) | 03.2009-05.2022 2.0 R WRC - 1984ccm, 220pk, 162kw - CDLJ
    POLO Van
    POLO Van (6R) | 03.2009-10.2017 1.4 GTi - 1390ccm, 179pk, 132kw - CAVE
    SCIROCCO III
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD, CTKA
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA, CMSB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 177pk, 130kw - CFGC
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFHB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CBDB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CAWB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TSI - 1984ccm, 210pk, 155kw - CCZB
    SCIROCCO Van
    SCIROCCO Van (137) | 06.2008-05.2014 1.4 TSi - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD
    SCIROCCO Van (137) | 06.2008-05.2014 1.4 TSi - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    SCIROCCO Van (137) | 06.2008-05.2014 2.0 TDi - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB
    SCIROCCO Van (137) | 06.2008-05.2014 2.0 TDi - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CBDB
    SCIROCCO Van (137) | 06.2008-05.2014 2.0 TFSi - 1984ccm, 211pk, 155kw - CCZB
    TOURAN
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - BMY, CAVC
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.4 TSI EcoFuel - 1390ccm, 150pk, 110kw - CDGA
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BGU, BSE, BSF
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BAG, BLF, BLP
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - AXW, BLR, BLX, BLY, BVY, BVZ
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA, BMN
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - BKD
    TOURAN (1T3) | 05.2010-05.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 170pk, 125kw - CAVB, CTHB
    TOURAN (1T3) | 05.2010-05.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - CAVC, CTHC
    TOURAN (1T3) | 05.2010-05.2015 1.4 TSI EcoFuel - 1390ccm, 150pk, 110kw - CDGA
    TOURAN (1T3) | 05.2010-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    TOURAN (1T3) | 05.2010-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF, CLCA
    TOURAN VAN
    TOURAN VAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BXE, BKC
    TOURAN VAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    TOURAN VAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLX, BLY, BVY, BVZ
    TOURAN VAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    TOURAN VAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 FSI - 1598ccm, 116pk, 85kw - BAG, BLF, BLP
    TOURAN VAN (1T3) | 05.2010-05.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 170pk, 125kw - CAVB, CTHB
    TOURAN VAN (1T3) | 05.2010-05.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - CAVC, CTHC
    TOURAN VAN (1T3) | 05.2010-05.2015 1.4 TSi EcoFuel - 1390ccm, 150pk, 110kw - CDGA
    TOURAN VAN (1T3) | 05.2010-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
  • Originalnummer

    1K0959455BC VW
    1K0959455EA VW
    1K0959455FP VW
    1K0959455P VW
    1K0959455BC SKODA
    1KD959455 AUDI
    1KD959455 SEAT
    1K0959455P SKODA
    1KD959455D SEAT
    1K0959455P AUDI
    1K0959455P SEAT
    1K0959455EA SEAT
    1KD959455D SKODA
    1KD959455D VW
    1K0959455FF VW
    1K0959455EA SKODA
    1K0959455EA AUDI
    1K0959455CS VW
    1KD959455 SKODA
    1K0959455BC AUDI
    1KD959455D AUDI
    1K0959455BC SEAT
    1KD959455 VW
  • Tillverkare

    Nissens

    Nissens  är en av Europas största tillverkare av radiatorer, värmekärnor, kondensorer, intercoolers, luftkonditioneringsdelar och många andra produkter utvecklade av Nissens. Med en vagnparkstäckning på över 92 % för både personbilar och lätta skåpbilar har Nissens ett mycket brett utbud. För att hålla detta sortiment uppdaterat lanseras mer än 100 nya referenser varje år. Framgångsrika koncept som First-Fit och Multi-Fit har utvecklats av Nissens speciellt för eftermarknaden. Nittio års erfarenhet garanterar en hög kvalitet. Alla produkter är tillverkade enligt ISO9001 / TS16949 och är 100% OEM-matchande.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    01-05-2024

  • Fråga?

    • 1337387. Fläkt, kylare
    • För att hjälpa dig väl i fråga behöver vi ytterligare information om bilen. Vi skulle vilja veta från dig: gör / modell / modell, år, kropp, bränsle, automatisk eller skift, antal dörrar, chassinummer.

Säker betalning